POMOC

Soczewki kontaktowe

Soczewki nie ograniczają pola widzenia, nie zaparują, nie zaleją się w czasie deszczu, nie będą przeszkadzać w czasie uprawiania sportu.

Osoba widząca nieostro może skorygować swój wzrok za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych. Soczewki okularowe ustawione są w pewnej odległości od rogówki oka, natomiast soczewki kontaktowe zakłada się na rogówkę. Soczewka kontaktowa nie „przykleja” się do rogówki ale „pływa” na cieniutkiej warstewce łez.

Osoby krótkowzroczne, noszące okulary „minusowe” potrzebują soczewek kontaktowych o mocy mniejszej, niż wynosi moc soczewek okularowych. Osoby dalekowzroczne, używające okularów „plusowych” potrzebują soczewek kontaktowych o większej mocy. Soczewka kontaktowa, w przeciwieństwie do soczewki okularowej, nawet przy dużych wadach wzroku jest bardzo cienka.

Soczewki kontaktowe nie ograniczają pola widzenia, nie zaparują, nie zaleją się w czasie deszczu, nie będą przeszkadzać w czasie uprawiania sportu czy zabawy. Wadę jednego oka koryguje się tylko jedną soczewką kontaktową.

Powrót